Eerste Kamer akkoord met wetsvoorstel gastouderopvang

De Eerste Kamer is akkoord met het wetsvoorstel van staatssecretaris Jurgen Nobel over de gastouderopvang. Daarin staat onder meer dat de gastouderopvang straks moet voldoen aan dezelfde pedagogische doelen als de kinder- en de buitenschoolse opvang. De maatregelen uit het wetsvoorstel gaan in per 1 juli 2026. 

Een gastouder mag straks maar bij twee gastouderbureaus zijn aangesloten. En bij het aantal kinderen dat ze mogen opvangen, tellen de eigen kinderen van de gastouder voortaan mee tot de leeftijd van 8 jaar. Nu is dat nog 10 jaar. 

Gastouders krijgen daarnaast recht op kinderopvangtoeslag als hun eigen kinderen worden opgevangen door een andere gastouder. Tot nu toe kregen ze alleen toeslag als hun kinderen naar een kinderdagverblijf of buitenschoolse opvang gingen.

Gastouderbureaus gaan straks ook pedagogische coaching geven aan gastouders. Iedere gastouder heeft recht op ten minste drie uur coaching per jaar. Ook gaan gastouders scholing volgen en werken met een pedagogisch werkplan. 

Meer informatie

Bericht ministerie van Sociale Zaken en Werkgelegenheid

Lees ook

Wil je elke week een overzicht van ons nieuws voor en over het jeugdveld? Meld je aan voor onze gratis Nieuwsbrief Jeugd.