Home  > Actueel  > Nieuwsberichten > Teeven geeft meer geld voor jeugdbescherming

Wekelijks het laatste nieuws over de jeugdsector.
Neem een gratis abonnement.

Advies op maat
Het Nederland Jeugdinstituut voert opdrachten uit voor diverse organisaties.


Teeven geeft meer geld voor jeugdbescherming

12 december 2011

Staatssecretaris Fred Teeven van Veiligheid en Justitie verhoogt de werktarieven voor de jeugdbescherming en jeugdreclassering met 17,5 miljoen euro per jaar. Dat schrijft hij in een brief aan de Tweede Kamer.

Naast de 17,5 miljoen euro die Teeven de komende jaren beschikbaar stelt, worden de tarieven over 2011 met terugwerkende kracht met 7,5 miljoen euro verhoogd. Bovendien wordt de 5 procent efficiencykorting waar de bureaus jeugdzorg aan zouden moeten voldoen tot 2014 uitgesteld. De tarieven worden met ingang van 2012 nog extra verhoogd met 6,6 miljoen euro voor een aantal nieuwe taken zoals de gedragsbeïnvloedende maatregel en nazorg na detentie.

In ruil voor de tariefsverhoging vraagt de staatssecretaris een verbeterslag in de bedrijfsvoering van de bureaus jeugdzorg. Uit onderzoek van de Algemene Rekenkamer kwam eerder naar voren dat de jeugdbescherming meer geld nodig heeft en dat er ook een forse verbeterslag nodig is in de bedrijfsvoering en administratie van de bureaus jeugdzorg, en in de aansturing en het toezicht.

Meer informatie: Nieuwsbericht en brief Tweede Kamer

Bron: Ministerie van Veiligheid en Justitie

Zie ook:
08-12-2011 - Jeugdbescherming krijgt wellicht meer geld
18-10-2011 - IPO en Jeugdzorg Nederland luiden alarmbel
04-10-2011 - Nieuwe Wet zorg voor jeugd aangekondigd

Reacties op dit bericht