
Kwaliteitsteams Veiligheid
ondersteunen scholen op het gebied van sociale veiligheid.
Kinderen pesten kinderen (2000)
Boek over wat kinderen tegen pesten kunnen doen.
Karen van Rooijen - Mutsaers heeft een belangrijke bijdrage geleverd aan het dossier pesten.
Stel een vraag
|
|

Het percentage 11-jarige jongens in Nederland dat de afgelopen maanden minstens één keer iemand anders op school heeft gepest, ligt met 45 procent hoger dan het HBSC-gemiddelde van 36 procent. Dit is het gemiddelde van meer dan 40 landen, waaronder vele Europese landen, de Verenigde Staten, Canada en Israël, waarin het onderzoek 'Health Behaviour in School-aged Children' (HBSC) plaatsvindt. Nederland, dat hier boven het gemiddelde scoort, komt hiermee dichter in de buurt van de landen met de 'meest' pestende scholieren dan bij de landen met de 'minst' pestende scholieren. Estland scoort het hoogst (met 63 procent van de 11-jarige jongens die wel eens pest) en Tsjechië het laagst (met 12 procent).
Ook 11-jarige Nederlandse meisjes pesten meer dan het internationaal gemiddelde. Zo heeft 29 procent van hen de afgelopen maanden minstens één keer iemand anders op school gepest, tegenover een HBSC-gemiddelde van 24 procent. Bij de meisjes van 11 jaar loopt dit percentage pesters uiteen van 6 procent in Malta en Zweden tot 51 procent in Letland.
Het percentage 13- en 15-jarige jongens én meisjes in Nederland dat de afgelopen maanden minstens één keer iemand anders op school geeft gepest, is daarentegen lager dan of gelijk aan het HBSC-gemiddelde. Zo ligt in Nederland het percentage 'wel eens' pestende 13-jarigen 2 procent onder de HBSC-gemiddelden van 43 procent voor de jongens en 31 procent voor de meisjes.