Home  > Kennis  > Dossiers  > Gedragsproblemen > Agenda

Classificatie Jeugdproblemen
Classificatiesysteem CAP-J met beschrijvingen van problemen van kinderen en ouders.

Denkfouten herstellen (2008)
Rapport over cognitieve gedragstherapeutische interventies voor jongeren.


Bent u professional in de jeugdsector? Wij stellen uw reactie op dit dossier op prijs.

Uw reactie Uw reactie


Stan  van Haaren Stan van Haaren is expert op het gebied van de behandeling van gedrags­problemen bij kinderen en jongeren.

Stel een vraag

Print Print pagina of dossier

Print deze pagina

Print het complete dossier

Of print een selectie
Nieuws
Probleemschets
Praktijk
Beleid
Na- en bijscholing
Onderzoek
Literatuur
Agenda
Begrippen

Agenda

15 maart 2012
Professioneel omgaan met lvb-ers met bijkomende psychiatrische en gedragsproblemen
Mensen met een licht verstandelijke beperking leiden veel vaker aan psychiatrische problematiek en gedragsproblemen dan normaalbegaafde mensen. Als professionals komen we deze doelgroep dan ook veelvuldig tegen binnen de jeugdzorg, verstandelijk gehandicaptenzorg, GGZ en (speciaal) onderwijs. In de praktijk is het vaak de vraag welk deel van het gedrag voortkomt uit de verstandelijke beperking en welk deel uit psychiatrische problematiek. Hoe kunnen we bijvoorbeeld een psychiatrisch probleem signaleren bij mensen met een licht verstandelijke beperking? Hoe kunnen we henzelf en hun familieleden daarin zo goed mogelijk begeleiden? Op welke “restcapaciteit” van de verstandelijk beperkte cliënt kan ik wel en geen beroep doen? En hoe doe ik dat dan? Werkt dat dan ook als de cliënt naast een licht verstandelijke beperking ook een autisme spectrum stoornis heeft? Op deze dag zullen sprekers uit wetenschap en praktijk antwoorden zoeken op deze en andere, gerelateerde vragen.
Organisatie: Euregionaal Congresburo
Website: www.congresburo.com
Locatie: Eindhoven.

5 april 2012
Wanhopige jongeren
Automutilatie en zelfmoord onder jongeren zijn nog steeds een taboe, terwijl beide nog veel voorkomen bij scholieren. 14 tot 24 procent van de tieners beschadigt zichzelf en zelfmoord is doodsoorzaak nummer twee onder jongeren. Vrijwel iedereen komt vroeg of laat in aanraking met scholieren die zichzelf beschadigen of met suïcidale gedachten rondlopen. Wanneer leidt zelfbeschadiging tot een suïcidepoging? Hoe is het eerste contact met jongeren met problemen te leggen? Vertrouwelijkheid en zwijgplicht – hoe ver mag een docent gaan?
Organisatie: Medilex
Website: www.medilex.nl/wanhopigejongeren
Locatie: Zwolle.

19 april 2012
Veiligheid voorop
Meer dan eenderde van de docenten krijgt te maken met verbaal, psychisch en/of fysiek geweld. Leer conflicten effectief te reduceren en agressief gedrag in het onderwijs te voorkomen. Ochtendprogramma met lezingen, in de middag verdiepingssessies - extra kosten -.
Organisatie: Medilex
Website: www.medilex.nl
Locatie: Utrecht.

Andere evenementen voor de jeugdsector vindt u elders op deze site in de agenda.